Technologia doskonałego nawadniania

Oszczędność wody gwarantowana wykorzystaniem najnowszych technologii w dziedzinie nawadniania! Wychodzimy naprzeciw potrzebom właścicieli ogrodów przydomowych, działek, trawników, dla których nie są obojętne racjonalne wykorzystanie wody, poszanowanie środowiska naturalnego oraz ekonomia własnego portfela.

Susza – stały element pogody

Nikogo już nie dziwią anomalie pogodowe, które nawiedzają nie tylko Polskę obserwowane są także w całej Europie. Klimat ulega ciągłej ewolucji, nie tylko na Starym Kontynencie, ale i na całym świecie. Klimatolodzy nie mają wątpliwości, że susze już na stałe wpisały się w zjawiska pogodowe w Polsce. Tylko w tym roku prawie na całym obszarze kraju wystąpił silny deficyt wody, a meteorolodzy ogłosili stan suszy rolniczej, która w sezonie wegetacyjnym zwiększała tylko swój zasięg.

„Polska pustynią Europy”

Sytuacja Polski, w kontekście zasobów wodnych, jakimi dysponujemy, jest bardzo zła. Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie podaje, że jesteśmy jednym z najbardziej ubogich w wodę krajów UE, a nasze zasoby wodne porównywalne są do tych, jakimi dysponuje Egipt… Media coraz częściej donoszą o konieczności oszczędzania tego cennego surowca. W zaistniałej sytuacji polski rząd planuje uruchomienie odpowiednich programów (np. Programu Rozwoju Retencji), które pozwoliłyby na poprawę „infrastruktury wodnej” kraju. Zanim to jednak nastąpi, warto zastanowić się, co zrobić, aby we własnym gospodarstwie, działce i ogrodzie poprawić nawadnianie, zwiększając jednocześnie oszczędność zasobów wodnych. Zadanie trudne, ale wykonalne. I to dzięki najnowszej technologii i sterownikowi Hunter Pro-HC.

Dlaczego Hunter Pro-HC?

Sterownik Hunter Pro-HC jest najlepszym w swoim segmencie urządzeniem na rynku. Z czego to wynika?
Hunter Pro-HC:
• Posiada wszystkie cechy standardowego zewnętrznego kontrolera HC, doskonałą trwałość i wszechstronną użyteczność.
• Wyposażony jest w dotykowy ekran oraz łatwy i przejrzysty interfejs, dzięki któremu obsługa sterownika przez sieć Wi-Fi, a także ręcznie jest wyjątkowo prosta.
• Pozwala na łączność z Wi-Fi do prostej i szybkiej komunikacji.
• Możliwość zdalnej konfiguracji przez Internet (smartfon, tablet, laptop, PC).
• Może być montowany wewnątrz lub na zewnątrz budynku – wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce, znajdujące się w zasięgu sieci Wi-Fi. Zasięg sieci Wi-Fi można z łatwością przetestować za pomocą smartfona. Zalecana siła sygnału to dwie lub trzy kreski. Łączność z siecią Wi-Fi może być również sprawdzona za pomocą samego sterownika Pro-HC (siła sygnału będzie widoczna po ustawieniu sieci bezprzewodowej).
• Współpracuje z większością stacji meteo, zwartych/rozwartych czujników kontaktowych, takich jak standardowe czujniki deszczu i czujniki wilgotności gleby.
• Ma możliwość regulacji funkcji Predictive WateringTM.
• Dostosowuje czas i harmonogram podlewania do faktycznych potrzeb rośliny.
• Wyposażony jest w dużą listwę przyłączeniową i listwy zaciskowe, dwa zaawansowane porty do podłączania czujników, wejście na zawór główny.
• Jest kompatybilny z przepływomierzem.
• Posiada wbudowany czujnik niskoprądowy.
• Pozwala wykryć każdą usterkę, zarówno instalacji, jak i okablowania.
• Posiada certyfikaty: CE, UL, C-TICK, FCC.

Kontrola to podstawa

Optymalizacja procesów związanych z użytkowaniem wody, jak nawadnianie czy nawożenie w różnych rodzajach upraw, związana jest bezpośrednio z ich właściwą kontrolą. Prosty w obsłudze mieszalnik nawozowy FertiMil2000 wyposażony w komputer HortiMax-Go stanowi doskonałe narzędzie kontroli tych procesów. Zawiera m.in. funkcje umożliwiające kontrolę EC i pH oraz sterowanie zaworów nawadniania. Jego wykorzystanie gwarantuje nie tylko wzrost jakości i wielkości plonów, ale też zapewnia racjonalne gospodarowanie wodą i nawozami, generuje więc oszczędności na poziomie finansowym i społeczno-środowiskowym.

Atuty FertiMil2000

Nie sposób wymienić wszystkich zalet mieszalnika FertiMil2000. Warto jednak zwrócić uwagę na najważniejsze z nich:
• innowacyjność rozwiązań technologicznych,
• komputer sterujący w wyposażeniu standardowym,
• czytelna struktura programu sterującego,
• łatwość obsługi (przez ekran dotykowy), programowania i przeglądania danych,
• bezawaryjna praca,
• wysokiej jakości, zwarta i odporna konstrukcja,
• atrakcyjna cena.

Nawadnianie jest sztuką

W obliczu zmian klimatu racjonalne gospodarowanie wodą powinno być działaniem priorytetowym każdego z nas. Nawadnianie terenów zielonych, ogrodów, działek i trawników tylko dla laików jest prostą czynnością. Arkana sztuki nawadniania są jednak bardzo zawiłe. Trzeba bowiem znać nie tylko potrzeby wodne roślin, ale także ich fizjologię, biochemię, a nawet anatomię (bardzo ściśle związaną z transpiracją). Konieczna jest znajomość rodzaju podłoża, w jakim rosną rośliny, i jego właściwości. Ważna jest ponadto wiedza z zakresu agrometeorologii. Nowoczesne technologie pozwalają na optymalizację nawadniania, redukując ponoszone straty (a tym samym koszty) cennego surowca, jakim jest woda. Dzięki sterownikowi Hunter Pro-HC użytkownik osiąga maksymalną oszczędność wody, urządzenie kontroluje bowiem jej wydatkowanie, dostarczając roślinie właściwą ilość, oraz tak mało jak to możliwe. Harmonogram podlewania modyfikowany jest w oparciu o potrzeby roślin i warunki pogodowe. Kontrolę pracy systemu nawadniania można prowadzić z dowolnego miejsca na Ziemi i o każdej porze. Pozwala to na sprawne zarządzanie i monitoring danych oraz ich modyfikację w zależności od potrzeb i oczekiwań. Hunter Pro-HC to doskonałe rozwiązanie technologii w służbie nawadnianiu.

Nawożenie – potrzebą

Nowoczesne technologie pozwalają naoptymalizację nawadniania, redukując ponoszone straty (a tym samym koszty) cennego surowca, jakim jest woda. Dzięki sterownikowi Hunter Pro-HC i mieszalnikowi nawozowemu FertiMil2000 wyposażonemu w komputer HortiMax-Go użytkownik osiąga maksymalną oszczędność wody i nawozów. Urządzenia te kontrolują bowiem ich wydatkowanie, dostarczając roślinie tyle, ile to konieczne, i tak mało, jak to możliwe. Harmonogram podlewania i nawożenia modyfikowany jest w oparciu o potrzeby roślin i warunki pogodowe. Pozwala to na sprawne zarządzanie i monitoring danych oraz ich modyfikację w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Standardowy czy udoskonalony?

Użytkownik, w zależności od upodobań, potrzeb i oczekiwań, ma możliwość wyboru podstawowej lub rozbudowanej wersji mieszalnika nawozowego FertiMil2000. Specjaliści firmy MILEX są w stanie dokonać każdej konfiguracji urządzenia w zależności od Państwa preferencji.

Program komputera sterującego obejmuje ponadto:
• obsługę w polskiej wersji językowej,
• różne możliwości startowe: zegarowy, cykliczny, kontaktowy,
• ramę i zbiornik mieszający ze stali nierdzewnej,
• dostęp do komputera sterującego przez Internet (w wersji rozbudowanej).

Tekst: Ewa Jończyk

Autor artykułu
Więcej tego autora admin

Enklawa w Ogrodzie. Stwórz miejsce, które pokocha cała rodzina

Obiekty małej architektury, pełniąc funkcje zdobiące przestrzeń i podnoszące funkcjonalność, muszą być...
Czytaj dalej