Gdy liczy się każda kropla

Precyzja, wydajność i niezawodność to główne założenia, które leżą u podstaw efektywnych systemów nawadniania. W ostatnich latach technologia ta ulega bardzo szybkim zmianom, aby nadążyć za potrzebami profesjonalnych odbiorców – skutecznie dostarczać wodę roślinom, maksymalnie ją oszczędzać oraz ułatwiać życie poprzez możliwość wprowadzania szybkich korekt, nawet bez fizycznej obecności osoby nadzorującej w miejscu działania systemów nawadniania.

Systemy nawadniania stają się coraz bardziej rozbudowane i precyzyjne. Komputerowe sterowanie, stacje pomp, zraszacze – wszystkie te elementy składowe są coraz bardziej zintegrowane. Nawet zraszacze coraz mniej przypominają dawne urządzenia, a te najnowocześniejsze to bez wątpienia technologiczne cuda. Przykładem aktualnych trendów może być kilka z ciekawszych nowości wprowadzonych ostatnio na rynek przez firmę Hunter Industries, jednego ze światowych liderów w branży nawadniania.

Hydrawise™ – obsługuj sterownik skąd chcesz

Do niedawna parametry w sterowniku nawadniania można było zmieniać tylko ręcznie albo za pomocą pilotów Hunter ROAM i ROAM-XL. Dzisiaj można to już robić z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą smartfona lub przeglądarki internetowej. Umożliwia to oprogramowanie HydrawiseTM (aplikacja jest dostępna w języku polskim) umieszczone w chmurze. Funkcja Predictive Watering automatycznie modyfikuje harmonogram nawadniania na podstawie: prognozy temperatury, prawdopodobieństwa opadów, siły wiatru oraz wilgotności. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną oszczędność wody (nawet do 50%), a równocześnie optymalne zaopatrzenie w nią roślin. Do zestawu można dodać łatwy w montażu przepływomierz i ustawić automatyczne powiadomienia o uszkodzonych przewodach rurowych lub zraszaczach. Monitorować można także poprawność połączeń elektrycznych.

Autor artykułu
Więcej tego autora admin

Jak dobrze wybrać serce systemu nawadniania, czyli wszystko o pompach

Pompa to kluczowy element każdego systemu nawadniania, dlatego wybór rozwiązania pozwalającego na...
Czytaj dalej