REINKE, POTENTAT W DZIEDZINIE DESZCZOWNI MOSTOWYCH, NOWYM PARTNEREM MILEX

W 1954 r. Richard Reinke rozpoczął produkcję sprzętu rolniczego i komercyjnego na swojej rodzinnej farmie w Nebrasce. Wiele z jego innowacji, w tym system nawadniania obrotowego Electrogator, stało się standardami, które pomogły rolnikom na całym świecie znacznie powiększyć ich zbiory przy mniejszych nakładach finansowych. Miło nam ogłosić, że MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania został oficjalnym partnerem firmy Reinke.

To, co zaczął Richard, firma Reinke Manufacturing rozwinęła się w ciągu ostatnich 68 lat. Firma, której siedziba mieści się w południowo-wschodniej Nebrasce w Stanach Zjednoczonych, ciągle doskonali i opracowuje produkty oraz technologie, które pomagają właścicielom gospodarstw rolnych w zwiększeniu produkcji i uzyskiwaniu lepszych plonów przy jednoczesnym zapewnieniu oszczędności siły roboczej i efektywności środowiskowej.

Jako największy na świecie prywatny producent systemów nawadniających z osią centralną i systemem przesuwu bocznego, Reinke pozostaje liderem w branży irygacyjnej. W swoich zasobach posiada wiele innowacyjnych rozwiązań, od wielokrotnie nagradzanej technologii po niezawodne osie obrotowe. Ich sztandarowym produktem jest centralny pivot, czyli baza, na której jest osadzone ramię do nawadniania po okręgu. Najpopularniejsze warianty urządzeń wykorzystujących te rozwiązania to Alumigator, Electrogator II oraz Minigator II. Warto wspomnieć także o uzupełniającym je narożniku z elektronicznym ramieniem wychylnym, zwanym ESAC, który poprawia jednolitość dostarczania wody na rogach, umożliwiając nawadnianie do 98,7% całkowitej powierzchni pola.

Nowatorskim rozwiązaniem jest oparty na sieci Web system Rein Cloud, który ułatwia zdalne organizowanie, monitorowanie i kontrolowanie nawadniania. To specjalna platforma internetowa, która pozwala rolnikom zbierać, przechowywać i przetwarzać kluczowe dane dotyczące danego pola i systemów zraszaczy.

Ciekawa propozycja firmy Reinke to system nawadniania o zmiennej intensywności SAC VRI, kontrolowany przez panel sterowania Reinke Touch Screen. Warto też wspomnieć o opracowanym w 2015 r. przednim systemie okrężnym z wbudowanym naprowadzaniem GPS.

Uzupełnieniem tej oferty są łatwe w instalacji i przystępne cenowo czujniki monitorowania gleby – powstały w efekcie partnerstwa Reinke z CropX, a ich celem jest zmaksymalizowanie wydajności systemu nawadniania przy minimalizowaniu zużycia wody. Jako ciekawostkę można podać, że testy terenowe po zastosowaniu czujników CropX® wykazały 10% wzrost plonów przy ponad 30% oszczędności wody.

Swoją renomę Reinke Manufacturing zawdzięcza wytrzymałym konstrukcjom do nawadniania, wykonanym ze stali i aluminium, w których pieczołowicie zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Systemy Reinke z powodzeniem i bezawaryjnie działają przez wiele lat, wymagając jedynie planowej konserwacji. Firma zapewnia również kompleksowy serwis posprzedażowy i doradztwo techniczne, więc w każdej sytuacji użytkownicy jej produktów mogą liczyć na profesjonalne wsparcie.

OFERTA PARTNERSKA

Reinke Manufacturing wywodzi się z Ameryki Północnej, ale z powodzeniem działa w ponad 40 krajach na świecie, od Australii przez Azję do Afryki. Dzięki nawiązaniu współpracy z MILEX

Profesjonalne Systemy Nawadniania jest teraz obecna także na rynku polskim.

Jako przedstawiciele Reinke dołożymy wszelkich starań, by zapewnić rolnikom i plantatorom dostęp do urządzeń jak najlepiej odpowiadających na ich potrzeby.

  • wykonamy indywidualny projekt, który będzie pasował do potrzeb danej gleby i terenu;
  • obliczymy dawkę opadową, jaką możemy dostarczyć w konkretnych warunkach, uzależnionych m.in. od rodzaju upraw, zasobów wodnych, możliwości pompy itp.;
  • dostarczymy i skonfigurujemy niezbędny osprzęt;
  • pomożemy w zainstalowaniu systemu i dopilnujemy jego prawidłowego działania;
  • przekażemy nabywcy szczegółowe informacje techniczne, które pozwolą mu utrzymać sprawne działanie systemu;
  • zapewnimy stały serwis i wsparcie posprzedażowe.

Jesteśmy dumni, że Reinke Manufacturing dołączył do szerokiego grona firm, z jakimi współpracuje MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania. Od lat dostarczamy rozwiązania w zakresie precyzyjnego nawadniania, które pozwalają oszczędzać energię i zasoby naturalne, a teraz możemy to robić jeszcze skuteczniej.

Autor artykułu
Więcej tego autora admin

Mała Architektura – gra świateł w ogrodzie

Jak mawiał jeden z najwybitniejszych architektów XX wieku – Le Corbusier –...
Czytaj dalej