35 lat minęło MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania

Emocje, wzruszenie, podsumowania i plany na przyszłość. Za nami tradycyjny, coroczny Zjazd Dystrybutorów firmy MILEX, który w tym roku połączony był z obchodami 35-lecia firmy MILEX oraz 10-lecia współpracy z firmą HUNTER Industries. Dlatego wybraliśmy wyjątkowe miejsce, z wyjątkową oprawą i podejmowaliśmy znamienitych gości.

Zjazd odbył się 5–6 września 2019 r. w Mieście Wolności Gdańsku, w słynącym z pięknego designu oraz doskonałej kuchni Hotelu PURO. Łącznie w imprezie uczestniczyło 85 osób. Wśród przybyłych gości byli kluczowi Klienci firmy MILEX z branży tereny zieleni oraz agrokultury
(30 firm). Zaszczycili nas swoją obecnością również współorganizatorzy imprezy – przedstawiciele firmy HUNTER Industries: Barry Pedler – Vice-President Sales International, Santiago Casanella Roca – European Regional Manager. Byli z nami także przedstawiciele innych dostawców zagranicznych: Panos Protopapas – właściciel firmy ELYSEE, i Moran Yanuka – współwłaściciel firmy EVENPRODUCTS.

Formalnie i nieformalnie

Pierwszym, formalnym punktem programu była konferencja, podczas której zaprezentowaliśmy podsumowanie działalności firmy MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania, przedstawiliśmy informacje o wszystkich zmianach w firmie, jak również oficjalnie powitaliśmy nowych pracowników. W obecności licznych Klientów i gości konferencja była również doskonałą okazją do oficjalnego zaprezentowania nowości produktowych. Najważniejsza kwestia formalna dotyczy przekształcenia firmy MILEX w spółkę, która działa pod okiem założyciela Józefa Andrzeja Milewskiego. MILEX bowiem to jego dziecko, dla którego w ciężkich, niepewnych czasach i zupełnie innej rzeczywistości gospodarczej zaryzykował pewną posadę, żeby poświęcić się prowadzeniu firmy.
Jubileuszowa impreza nie mogła obejść się bez nagród i wyróżnień. Podczas konferencji wręczyliśmy nagrodę „Złotego Zraszacza”, wyróżniając kilku najlepszych Klientów.
My jako MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania również dostaliśmy prezenty w podziękowaniu za współpracę, za wspólne 10 lat z firmą HUNTER Industries. Od Santiago Casanella Roca – European Regional Manager HUNTER Industries – dostaliśmy przepiękną salamandrę w stylu Antonia Gaudiego. Ponieważ europejska siedziba HUNTER Industries mieści się w Barcelonie, więc i prezent był barceloński. Natomiast od Barry’ego Pedlera z USA dostaliśmy jubileuszową statuetkę.
Po konferencji wybraliśmy się na spacer z przewodnikiem po urzekającej wspaniałą architekturą i niezwykłą atmosferą gdańskiej Starówce. A wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, po której rozmowy trwały niemal całą noc.

MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania polskim przedstawicielem FX Luminaire

Jednym z najbardziej efektownych i widowiskowych punktów programu jubileuszowego spotkania była prezentacja oświetlenia ogrodowego FX Luminaire firmy Hunter, które MILEX jako pierwszy wprowadza na polski rynek. FX Luminaire oferuje inteligentne systemy sterowania oświetleniem – najwyższej jakości elementy tzw. małej architektury do oświetlenia ogrodów i posesji, wykorzystujące technologię LED i możliwości cyfrowej kontroli oświetlenia z licznymi funkcjami strefowania, przyciemniania i regulacji kolorów. Szeroka paleta lamp wykonanych ze szlachetnych materiałów stwarza niezliczone możliwości aranżacji i sprawia, że znakomicie wpisują się w małą architekturę. Lampy FXL dyskretnie wydobywają niezwykłą atmosferę i podkreślają nastrój ogrodu. Oferta oświetlenia FXL doskonale wpisuje się w bardzo pozytywne zjawisko budzącej się świadomości estetyki i potrzeby upiększania otoczenia.

35 lat minęło

Jubileusz stanowi okazję do wspomnień, podsumowań i oczywiście planów na przyszłość. Daje również możliwość refleksji, zatrzymania się na chwilę i spojrzenia wstecz.
Niezwykle wzruszony i szczęśliwy był założyciel i Szef firmy MILEX, Józef Andrzej Milewski, który poświęcił firmie całe życie. I choć wraz z rozwojem firmy za jej sterami w dużym stopniu stoi młode pokolenie, to kluczowe decyzje dotyczące inwestycji, finansów czy pracowników podejmowane są wspólnie.
35-lecie firmy było dla Szefa powodem do dumy, że dotarł do momentu, kiedy ma tylu wspaniałych Klientów i dostawców, z którymi poza biznesem nierzadko łączą go prywatne przyjaźnie.

Realne cele i odrobina szczęścia receptą na sukces

35 lat działalności firmy MILEX to kilka epok i przystosowywania się do zmieniających się realiów rynkowych. Jubileusz skłania do refleksji nad drogą i rewolucyjnymi zmianami, jakie firma przeszła w tym czasie. Zaczynaliśmy od produkcji rur PE w czasach niedoboru wszystkiego, a od trzech lat jesteśmy producentem linii kroplujących i działamy jako autoryzowana fabryka światowego producenta systemów nawadniania – firmy Rivulis. Rury poddajemy testom w naszym własnym, nowocześnie wyposażonym laboratorium, które jest też poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań, opracowanych zgodnie z polityką nieustannego rozwoju.
Ponad 30 lat obecności na rynku, zdobywania doświadczenia i poszerzania portfolio produktów zaowocowało starannie wyselekcjonowaną ofertą handlową, najszerszą w branży systemów nawadniania, oraz wyeliminowaniem produktów, które nie spełniały naszych standardów jakości… Nasza oferta została wyselekcjonowana tak, aby towary, które oferujemy, były zawsze najwyższej jakości. Stawiamy na profesjonalizm, o czym świadczą nie tylko marki producentów, ale również obsługa na najwyższym poziomie.
Od początku istnienia firmy MILEX Profesjonalne Systemy Nawadniania na pierwszym miejscu zawsze stawiamy rozwój, dlatego też jesteśmy na bieżąco z najnowszymi światowymi trendami, odwiedzamy największe targi branżowe, uczestniczymy w szkoleniach i konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę. Ideą firmy MILEX jest zaoferowanie naszym Klientom jak najlepszych systemów nawadniania, dopasowanych do indywidualnych wymagań.

Nieustanny rozwój

35 lat istnienia firmy to wprowadzanie nowości i sukcesywne wcielanie ich w życie w myśl zasady, że jeśli nie będziemy się rozwijać, to przestaniemy być konkurencyjni i zostaniemy w tyle. To również wdrażanie – krok po kroku – założonych celów w wielu obszarach. Koncentrujemy się na realizacji głównych założeń firmy, czyli nieustannego rozwoju, bycia zawsze krok przed konkurencją i wzmacniania pozycji rynkowej. Prowadzenie firmy to systematyczna mrówcza praca. Stawiamy sobie realne cele i konsekwentnie wcielamy je w życie, co w naszej opinii stanowi klucz do sukcesu w biznesie. Potwierdzają to nasze doświadczenia. Gdyby wymienić najważniejsze decyzje, kamienie milowe, które doprowadziły nas do miejsca, w którym się teraz znajdujemy, byłyby to:
• inwestycja w pierwszą maszynę do produkcji rur PE,
• rozpoczęcie współpracy z dostawcami zagranicznymi,
• wprowadzenie do oferty taśmy T-Tape, pierwszego naszego flagowego produktu (jest w ofercie do dziś),
• rozpoczęcie produkcji linii kroplującej na bazie know-how firmy RIVULIS.

Do zobaczenia za rok!

Coroczne Zjazdy Dystrybutorów MILEX są doskonałą okazją do zacieśnienia więzi z Klientami. Co roku organizujemy je w innym mieście. Było Zakopane, Wrocław, Płock. Tym razem zdecydowaliśmy się na Gdańsk. A w kolejnym roku – kto wie?
Do zobaczenia!

Autor artykułu
Więcej tego autora admin

Rury to podstawa każdego systemu nawadniania

Skuteczne i ekonomicznie efektywne nawadnianie uprawy wymaga dostosowania instalacji do warunków terenowych,...
Czytaj dalej